شرکت واردات کالا

واردات کالا و صادرات کالا از جذاب ترین فعالیت های بازرگانی می باشند. تاجران و شرکت های بازرگانی صادرات و واردات فراوانی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.  البته این نکته را نباید فراموش کرد که تجارت کاری تخصصی است و برای موفقیت در آن نیاز به دانش و تجربه کافی می باشد. شرکت ترخیص کارا به عنوان یک شرکت بازرگانی و به عنوان ترخیص کار رسمی گمرک ایران با کمک تیم حرفه ای خود و با دانش کافی در زمینه بازرگانی و بازاریابی و ترخیص کالا خدمات فراوانی را در زمینه صادرات و واردات کالا به بازرگانان ارائه می نماید.

زمانی که یک شرکت واردات کالا و صادرات یا تولید کننده اعم از شخص حقیقی یا حقوقی تصمیم می گیرد کالا یا محصولی را با سفارش از خارج به کشور وارد نماید اید با کلیات و اصول واردات کالا آشنایی داشته باشد و یا از مشاوره شرکت های خدمات بازرگانی و کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات و شرکت ترخیص کالای متخصص در این خصوص بهره ببرد، در غیر این صورت ممکن است در روند واردات کالا از خارج از کشور به ایران، بدون بهره مندی از خدمات بازرگانی و مشاوره از ترخیص کار خبره در مراحل ترخیص کالا از گمرک های کشور با مشکلات فراوانی مواجه شود و به ناچار هزینه های مازادی را برای رهایی از مشکلات علاوه بر زمان تلف شده صرف نماید.

واردات کالا

واردات کالا , قوانین واردات کالا

مراحل واردات کالا در شرکت های وارد کننده

شرکت های وارد کننده بایستی اشراف کافی به قوانین و مقررات صادرات و واردات به کشور داشته باشند. اشراف به قوانین واردات کالا به ایران در حوزه تخصص شرکت های خدمات بازرگانی و شرکت واردات صادرات می باشد. در ابتدای امر تولید کننده ، بازرگان ، شرکت واردات یا خریدار بنا به دلایل و شرایطی که دارد، نیازی را در بازار احساس می کند و متوجه می شود که می تواند با استفاده از روابط یا با استفاده از مشتری های خود کالای مدنظر را به بازار موجود وارد و از منافع آن بهره ببرد. یا بنا به نیاز سنجی و امکان سنجی ها در شرکت های تولیدی و تحقیقات بازار ( market research ) یا شم تجاری بازرگان تشخیص می دهد که موعد واردات کالایی خاص فرا رسیده است. در این حالت مطالعه اندازه بازار مورد نظر و بخش بندی بازار و سهم رقبا از بازار، شناخت میزان تقاضا و مصرف و درک ضرورت نیاز مردم به آن کالا پیش از وارد کردن آن کالا از دیگر کشور ها باید مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به درآمد و مصرف سرانه می توان متوجه شد که مردم به چه اندازه حاضر به پرداخت هزینه برای آن کالای خاص می باشند و این امر در کنار برآورد هزینه های بازرگانی و واردات کالا نهایتا منجر به برآورد صحیحی از واردات کالا ایجاد می نماید.

در گام بعدی شرکت واردکننده یا تولید کننده باید تصمیم بگیرد که کالای مورد نظر خود را از کدام کشور مبدا وارد نماید. البته در خصوص کالاهایی که دارای برند و نام تجاری مشخص هستند کار بازرگان آسان تر است زیرا از قبل مشخص می شود که کدام برند را باید از کدام کشور مبدا خریداری نمود. به عنوان مثال شرکت های پتروشیمی اعلام می کنند که به کالای خاصی با نام تجاری و برند معینی نیاز دارند، در این حالت شرکت بازرگانی واردات کالا را با توجه به برند آن از کشور مورد نظر انجام می دهد. این خلاصه ای بود از کلیات مراحل واردات کالا در شرکت واردکننده.

حال در صورتی که شرکت وارد کننده کالا یا شرکت تولیدی، کشور خاصی را به منظور واردات مد نظر نداشته باشد باید تصمیم گرفت که واردات از کدام کشور چرا و چگونه انجام گردد؟ البته برخی از کالاها دارای برند مبدا هستند به عنوان مثال شلوار جین با ورود کالا از ترکیه تامین می شود یا واردات ماشین آلات صنعتی در کارخانه های با سطح تکنولوژی بالا با واردات از آلمان صورت می گیرد، یا وارد کردن شیرآلات و صنایع پمپ سازی به کشور با واردات از ایتالیا انجام می شود. به عنوان مثال در صورتی که کسی تمایل به وارد کردن اسباب بازی به کشور را داشته باشد می بایست واردات خود را از شانتو چین انجام دهد. شرکت ترخیص کارا می تواند اطلاعات و داده های دقیق را در خصوص واردات کالا اعم از واردات کالا از چین ، واردات کالا از ترکیه ، واردات کالا از اروپا و … را به مشتریان خود بدهد به گونه ای کدام کالا را از کدام مبدا تامین نماید و پیچیدگی ها و منافع هریک ارائه خواهد کرد.

همچنین نمایندگان شرکت ترخیص کارا در کشورهای ترکیه، چین و کشورهای اروپایی مانند هلند ، آلمان و ایتالیا می توانند تولیدکنندگان و فروشندگان را شناسایی کرده، و با مذاکرات و جلسات متعدد با فروشندگان فهرستی از شرایط فنی، شرایط قیمتی، شرایط برند آن ها برای بازرگان و تجار و تولید کنندگان در ایران تهیه کنند و بازرگان می تواند برای کالا مورد نظر خود در خصوص واردات از یکی از این کشورها تصمیم گیری کند، شرکت ترخیص کارا به وکالت از طرف بازرگان یا تاجر عقد قرار داد را با شرکت های فروشنده مورد نظر انجام می دهد.

شرکت بازرگانی واردات و صادرات

خدمات بازرگانی ، ترخیص کالا و ثبت سفارش واردات کالا تخصص ماست

شرکت ترخیص کالا و بازرگانی صادرات و وارداتترخیص کارا “در تمام حوزه های خدمات بازرگانی، واردات کالا ، صادرات، ترخیص کالا از گمرک و … به ارائه خدمات می پردازد.

شما می توانید برای ثبت سفارش کالا از چین ،  واردات کالا از چین ، واردات از ترکیه ، واردات از آلمان , واردات از ایتالیا  واردات از چین و از سایر کشور ها با ما تماس بگیرید.

برای تماس با کارشناسان شرکت بازرگانی و ترخیص کارا می توانید از طریق شماره های زیر اقدام فرمایید :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

اخذ نمایندگی در واردات کالا

بازرگان در مراحل بعدی می تواند اقدام به اخذ نمایندگی نماید. شرکت بازرگانی ترخیص کار ا با مشاوره بازرگانی و راهنمایی های لازم می تواند خدماتی همچون اخذ نمایندگی مونوپول یا انحصاری بودن نمایندگی در کشور مقصد، ثبت نمایندگی در سازمان های ایرانی جهت جلوگیری از واردات کالا توسط اشخاص دیگر را ارائه می نماید.

باید به این نکته اشاره کرد که قبل از عقد قرار داد مبادله نمونه محصول باید صورت پذیرد و شرکت های وارداتی نمونه محصولی که شرکت ترخیص کارا از فروشنده دریافت می کند را بررسی می نمایند و در صورتی که نمونه محصول مورد تایید شرکت واردات و صادرات باشد، عقد قرار داد و اخذ نمایندگی صورت خواهد گرفت.

پس از تایید بازرگان یا شرکت واردکننده ، فروشنده اقدام به ارائه پروفرما می کند و با انجام مذاکرات، جلسات حضوری و چانه زنی ها ضمنت عقد قرار داد خرید کالا از خارج صورت می گیرد و شرکت ترخیص کارا در این مرحله خدمات ثبت سفارش کالا در سامانه ثبتارش و سامانه جامع تجارت را انجام میدهد.

امور بانکی و ارزی در واردات کالا

همچنین امور بانکی از مرحله ثبت سفارش وزارت بازرگانی تا دریافت تخصیص ارز دولتی, تخصیص ارز مبادله ای یا ارز مبادلاتی و ارز مرجع و انتقال پول بانکی و حواله به صورت پیش پرداخت و سایر خدمات پرداخت از جمله حواله جات ارزی , حواله یوان ، استفاده از ارز دولتی، استفاده از ارز موجود در خارج از کشور مربوط به بازرگان یا شرکت واردات کالا، انتقال ارز توسط صرافی مورد تایید شرکت ترخیص کارا صورت می گیرد. البته در صورتی که شرکت تولیدی ایرانی یا بازرگان ایرانی وثیقه مناسب داشته باشد، شرکت ترخیص کارا با مذاکره با بانک می تواند انتقال پول به روش های اعتباری را هم برای شرکت های واردکننده تامین نماید. بنابراین شرکت بازرگانی و ترخیص کارا آماده ارائه خدمات ترخیص کالا با ارز مبادله ای به مشتریان گرامی می  باشد.

بنا بر این بخشی از پول به حساب فروشنده واریز می گردد و فروشنده در صورت عدم وجود کالا در انبار خود اقدام به تولید محصول می نماید و در همین حین نماینده شرکت بازرگانی ترخیص کارا می تواند به بازرسی از تولید در مبدا بپردازد. سپس زمانی که کالا آماده شد مرحله بارگیری صورت می گیرد. در هنگام بارگیری شرکت ترخیص کارا، کانتینر یا وسیله ای که باید به انبار تولیدکننده برود را هدایت می کند و بار و محموله را بارگیری کرده و بر بارگیری نظارت کافی – انجام بازرسی در حین بارگیری – می نماید، اسناد مبدا را صادر و به صدور آن از طرف فروشنده نظارت می کند و اسناد مورد تایید در ایران را از فروشنده مطالبه می نماید و بر درستی و صحیح بودن آن ها دقت می کند. اسناد از طریق پست یا به همراه خود وسیله حمل بار به ایران ارسال می شوند و پس از تایید خریدار کالا با وکالت از طرف او اقدام به ترخیص کالا می نماید.

نهایتا پس از واردات کالا به ایران یعنی زمانی که کالا از بنادر وارد گمرک می شوند شرکت ترخیص کار ا مجوزها، اسناد و مدارکی را که از قبل آماده کرده و امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک را در حداقل زمان انجام می دهد.

بار و محموله با توجه به ثبت انباری که در سامانه انبار توسط شرکت ترخیص کارا صورت گرفته به انبار بازرگان ، شرکت واردات صادرات یا خریدار ارسال می گردد. تمامی این مراحل زیر نظر شرکت ترخیص کار ا با دقت و صحت کامل صورت می پذیرد.

تعرفه واردات کالا به کشور

با توجه به تغییرات سالانه کتاب تعرفه ، واردات کالا تحت تاثیر مستقیم قرار می گیرد. بازرگانان و هر شرکت واردات کالا یی می توانند جهت دریافت خدمات بازرگانی و کسب اطلاعات تعرفه ای و ارزشی مربوط به کالا تماس بگیرند.

واردات کالا از مبادی مختلف

واردات کالا از اروپا

کشورهای اروپایی به عنوان یکی مبادی صادرات به ایران می باشند. واردات کالا از اروپا شامل محصولات متنوعی از قبیل خودرو ، دارویی ، آرایشی و بهداشتی ، پوشاک ، تکنولوژی ، صنعت و … می باشد. سهم هر کدام از کشورها در واردات از اروپا بسته به کالاهایی که بازرگانان ایرانی وارد می کنند متفاوت است. به عنوان مثال سهم واردات کالا از کشور آلمان بیشتر صنعتی می باشد و یا برای کشوری مثل فرانسه خودرو می باشد. قوانین و رویه های مربوط به واردات از اروپا تابع ضابطه ها و تعرفه های مشخص گمرکات ایران است.

واردات کالا از چین

واردات کالا از چین

واردات از چین به ایران بر اساس آمار ارئه شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۴ معادل ۱۴٫۴۷ درصد و سهم ارزش دلاری آن ۲۵٫۲۲ درصد بوده است. در سال ۱۳۹۵ سهم وزنی واردات کالا از چین ۱۳٫۳۳ درصد و سهم ارزش دلاری آن ۲۴٫۶۲ درصد می باشد. به عبارت دیگر در سال ۹۵ حجم واردات از چین بیش از ۴۴۵۱ هزار تن با ارزش بیش از ۱۰۷۵۳ میلیون دلار بوده است. شرکت ترخیص کارا تمامی فعالیت ها و امور مربوط به واردات کالا از چین را به نحو احسن و با بالاترین دقت و کیفیت و نیز سریعترنی زمان انجام می دهد.

واردات کالا از ترکیه

واردات کالا از ترکیه

باتوجه به آخرین آمار ارائه شده از گمرک ایران در سال ۱۳۹۵ واردات از ترکیه جزء ۵ واردات برتر از کشورهای مختلف می باشد، به صورتی که حجم واردات کالا از ترکیه به بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تن رسیده بود و از لحاظ ارزش دلاری این مقدار معادل بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار کالا می باشد. قوانین واردات کالا از ترکیه مانند سایر رویه های واردات کالا به ایران می باشد البته این به جز بخشی از کنوانسیون ها و بخش نامه های تسهیل کننده گمرکی و البته گه گاه کدورت هایی در بخش حمل و نقل و عوارض راه می باشد.