ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

بندر عباس یکی از مهم ترین بنادر تجاری ایران به شمار می آید. این بندر از دیرباز محل صادرات و واردات کالا بوده و هم اکنون نیز این جایگاه مهم تجاری را دارد. اکثر کشتی هایی که از کشورهای گوناگون محموله شرکت های بازرگانی واردات و صادرات و بازرگانان را حمل می کنند به این بندر آمده و کالای خود را به گمرک جهت ترخیص بندر عباس تحویل می دهند. بندر عباس دارای دو گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر می باشد. کلیه تجار و شرکت های وارداتی کالای خود را از طریق این دو گمرک وارد کرده و کار ترخیص کالا از گمرک بندر عباس را انجام می دهند.

ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

شرکت بازرگانی واردات و صادرات ترخیص کارا به عنوان ترخیص کار بندرعباس از گمرک شهید رجایی با ترخیص بندرعباس و انجام امور گمرکی در این گمرک به ارائه خدمات بازرگانی به شرکت های وارداتی می پردازد شرکت بازرگانی و ترخیص کارا دارای ترخیص کار و حق العمل کار گمرک کارآزموده و مستقر در این واحد گمرکی می باشد تا در حداقل زمان قادر به ترخیص کالای وارداتی از این گمرک برای کلیه شرکت های بازرگانی صادرات و واردات و مشتریان خود باشد.

نکاتی در خصوص ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

ترخیص کالا از گمرک بندر عباس و امور گمرکی بندرعباس برای کالاهای فاسد شدنی در گمرکات این شهر می بایست در کم ترین زمان ممکن صورت پذیرد چرا که شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب این منطقه می تواند خسارات زیادی به کالا ها وارد نماید و هزینه ی نگهداری بالایی را برای کانتینرهای یخچالی در بر خواهد داشت. در نتیجه وجود ترخیص کار خبره و با تجربه می تواند روند تشریفات گمرکی را تسریع بخشد. دو گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر، گمرکات فعال و تمام وقت بندر عباس می باشند که به دلیل موقعیت خاصی که دارند این بندر را به منطقه ویژه اقتصادی کشور تبدیل نموده اند. این دو گمرک زیر نظر گمرک جمهوری اسلامی ایران فعالیت هایی مانند ترانزیت، صادرات و واردات و ارزیابی کالا و بازرسی و ترخیص کالا را انجام می دهند. شرکت خدمات بازرگانی کارا به عنوان ترخیص کار بندرعباس آماده خدمت رسانی به کلیه شرکت های واردات و صادرات می باشد.

ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی

گمرک بندر شهید رجایی در استان هرمزگان در جنوب ایران و در ۲۳ کیلومتری بندر عباس واقع است. این بندر با وسعت ۲۴۰۰ هکتار یکی از مهم ترین دروازه های صادرات و واردات کالا به خصوص کالاهای فله ای مایع و خشک، محصولات فولادی و فرآورده های خام نفتی می باشد. این بندر یکی از بزرگترین بنادر گمرکی و تجاری کشور می باشد به طوری که سالانه ظرفیت واردات و صادرات ۷۰ میلیون تن کالا را دارا می باشد. گمرک بندر شهید رجایی با بیش از ۸۰ بندر معروف و مهم جهان توسط ۳۵ خط کانتینری در تبادل بوده و نقش مهمی را در صنعت حمل و نقل دریایی بین المللی ایفا می کند.

یکی از اصلی ترین دلایل تبدیل این بندر به مهم ترین دروازه و مبدأ صادرات و واردات کالا به ایران، موقعیت جغرافیایی و استراتژیک آن و نزدیکی به خلیج فارس و تنگه هرمز می باشد. بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده در بهار سال ۱۳۹۴، بیش از دو میلیون تن کالا معادل ۲۵ درصد کل واردات کالا به کشور در بندر شهید رجایی ترخیص گردیده است. این مقدار معادل بیش از ۳ میلیارد دلار یعنی ۳۵ درصد کل واردات کشور می باشد. این آمار و ارقام به خوبی گویای اهمیت و منحصر به فرد بودن این گمرک است. به همین دلیل شرکت خدمات بازرگانی ترخیص کارا، با استقرار ترخیص کاران با تجربه ی خود در گمرک شهید رجایی آماده ارائه خدمات بازرگانی و مشاوره بازرگانی به بازرگانان شرکت های واردات و صادرات محترم می باشد.

ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر

گمرک بندر شهید باهنر در فاصله ی ۱۵۰۱ کیلومتری استان تهران واقع شده. این بندر مجهز به ۱۲ پست اسکله با کاربری های گوناگون و ظرفیت پذیرش ۱۲۵ هزار تن صادرات و واردات کالا می باشد. مساحت انبار محوطه این بندر ۲۷ هزار متر مربع و انبار مسقف آن ۲۴ هزار متر مربع می باشد. این بندر از قدیمی ترین و فعال ترین بنادر کشور بوده و در گذشته میزان فعالیت سالانه آن  به ۸ میلیون تن هم رسیده است. این بندر سومین بندر صادراتی در زمینه حمل و نقل کالا های غیر نفتی و غیر مسافری می باشد. در سال ۱۳۹۴ میزان ۲۴ میلیون تن کالا به ارزش بیش از ۱۱۱ میلیون دلار به این بندر وارد و از این گمرک ترخیص شده است.