ترخیص قالب پلاستیک و واردات قالب پلاستیک

ترخیص قالب پلاستیک و واردات قالب پلاستیک : یکی از مهم ترین تجهیزات و لوازمی که در کارخاتجات تولید محصولات پلاستیکی مورد استفاده است قالب می باشد. قالب نقش اصلی را در کیفیت محصولات این کارخانه های ایفا می کند. به عنوان مثال در کارخانه ی تولید ظروف یکبار مصرف و چندبار مصرف پلاستیکی از قالب های تزریقی و فشاری برای تولید محصولات خود استفاده می کنند که اکثر قالب ها وارداتی می باشند.

بر اساس تحلیل ها و آمار ارقام به دست آمده از گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۳ واردات قالب تزریقی و فشاری برای کائوچو یا پلاستیک بیش از ۲۰۰هزارتن با ارزش ۲۱ میلیون دلار و واردات قالب برای کائوچو و پلاستیک به غیر از نوع تزریقی و فشاری بیش از۱۵۰ هزارتن به ارزش ۲۲ میلیون دلار بوده است.

ترخیص قالب پلاستیک و واردات قالب پلاستیک

از لحاظ ارزش دلاری در سال ۱۳۹۳ بیش ترین میزان واردات قالب فشاری و تزریقی برای کائوچو یا پلاستیک از کشور چین بوده است که ۶۳ درصد واردات قالب را به خود اختصاص داده است و پس از آن ۸ درصد واردات قالب از کره، ۸ درصد واردات قالب از ترکیه، ۴ درصد واردات قالب از تایوان، ۴ درصد واردات قالب از امارات متحده عربی، ۳ درصد واردات قالب از سویس و مابقی از سایر کشوها صورت گرفته است.

ترخیص قالب پلاستیک

ترخیص قالب پلاستیک

در ۵ماهه اول سال ۱۳۹۵ میزان واردات قالب تزریقی و فشاری برای کائوچو و پلاستیک بیش از ۸۸ هزار تن بوده است و از لحاظ ارزش دلاری بیش از ۸ میلیون دلار می باشد که ۶۲٫۲ درصد واردات قالب از چین و ۱۲٫۰۲ درصد واردات از قالب ترکیه صورت گرفته است. قالب ها توسط بازرگانان از کشورهای گوناگون مانند چین، ترکیه، تایوان، کره، ایتالیا، امارات متحده عربی، آلمان و مالزی خریداری شده و وارد گمرکات ایران می گردد. درنیمه اول سال ۱۳۹۵، ۴۷٫۳۵ درصد ترخیص قالب از گمرک شهید رجایی صورت گرفته است و پس از آن بیش ترین میزان ترخیص قالب از گمرک فرودگاه امام خمینی و معاونت واردات و ترانزیت تهران صورت گرفته است.

همانگونه که می دانیم هر کالایی برای واردات به ایران دارای کد تعرفه و حقوق ورودی می باشد، کد تعرفه واردات قالب ۸۴۸۰۷۱ می باشد و حقوق ورودی قالب تزریقی و فشاری برای کائوچو و پلاستیک بر اساس قوانین صادرات و واردات سال ۱۳۹۵، ۱۰ درصد است. در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۵ واردات قالب تزریقی و فشاری ۰٫۰۵ درصد کل واردات کالا به کشور بوده است.

ترخیص قالب پلاستیک با ترخیص کارا

شرکت بازرگانی ترخیص کار ا با ارائه مشاوره بازرگانی به تولید کنندگان داخلی به عنوان یک بازرگانی وارد کننده ی قالب اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار می دهد و از مرحله انجام ثبت سفارش قالب در سامانه ی ثبتارش وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین ثبت سفارش قالب در سامانه جامع تجارت ایران  و علاوه بر این که به امور ترخیص و تشریفات گمرکی تسلط دارد و با توجه به سوابق و تجربه در اخذ و دریافت معافیت های گمرکی از سازمان صنعت، معدن و تجارت و با ثبت نام در سامانه ی بهین یاب و دریافت معافیت گمرکی تولیدکنندگان مربوطه در زمینه واردات قالب های مشابه به خصوص از کشورهای چین و ترکیه می تواند در اسرع وقت به ترخیص کالا از گمرک شهریار، گمرک غرب و گمرک شهید رجایی می پردازد.

زیرا عدم داشتن تجربه در زمینه ی ترخیص کالا منجر به بروز مشکلات و خطاهایی در روند ترخیص می گردد و بازرگانان متضرر خواهند شد. به همین سبب شرکت بازرگانی ترخیص کار ا با ترخیص کاران خبره و مستقر در گمرکات مهم و بزرگ کشور آماده ارائه مشاوره در امور بازرگانی، واردات و صادرات بوده و خدمات ترخیص کالا از گمرک را به بهترین نحو و در کم ترین زمان انجام خواهد داد.